Zur.com.pl https://www.zur.com.pl Zur.com.pl Fri, 24 Apr 2020 12:22:07 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6.2 Kupujemy narzędzia do ogrodu https://www.zur.com.pl/468/kupujemy-narzedzia-do-ogrodu.html Tue, 21 Apr 2020 12:21:00 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=468 Dla wielu ludzi możliwość pracy w ogródku będzie dużą przyjemnością i bardzo chętnie to robią. Regularna opieka nad roślinami najczęściej nikomu nie powinna sprawić większego problemu, zwłaszcza kiedy wyposażymy się porządne narzędzia ogrodnicze. Dzięki takim narzędziom sprawnie będziemy mogli oporządzić ziemię przed sianiem, skrócić żywopłot albo skosić za wysoką trawę. Z takimi rzeczami doświadczony właściciel ogrodu powinien dać sobie radę, co więcej, przeważnie prace takie niezwykle chętnie zrobi. Lecz niekiedy zdarzają się sytuacje, gdy niezbędne będzie zatrudnienie profesjonalistów do ogrodowych prac. Właściciele ogrodów zamawiają takie usługi w przeróżnych sytuacjach, przykładowo wtedy, kiedy będzie trzeba obciąć gałęzie, wykopać wodne oczko lub zainstalować nawadnianie. Firmy które się zajmują takimi usługami mogą zaoferować jednak dużo więcej, jeżeli ktoś tylko ma chęci i wystarczającą ilość pieniędzy, to zlecić im można całościowe wykonanie i nadzór nad ogrodem. Firma taka może wykonać projekt ogrodu, po czym zająć się jego budową a na koniec może kompleksowo i regularnie opiekować się nim. Jeśli będziemy szukać firmy która oferuje usługi ogrodnicze powinniśmy w pewnym momencie zaznajomić się z jej realizacjami i doświadczeniem. Przecież ogród świadczy o odpowiednim guście właścicieli i powinno się zatrudnić firmę, która nam wszystko zrobi jak należy.

]]>
Kupujemy mieszkanie https://www.zur.com.pl/465/kupujemy-mieszkanie.html Thu, 16 Apr 2020 12:19:00 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=465 Kupno ciekawego domu czy mieszkania to nie jest wcale rzecz. Po pierwsze trzeba przemyśleć, czy nowy nabytek chcemy kupić na pierwotnym rynku czy też z drugiej ręki. Na pierwotnym rynku nowe mieszkania sprzedawane są przez firmy deweloperskie, i tam musimy poszukać oferty, która może nas zainteresować. Za to nowego mieszkania z drugiej ręki szukać możemy albo własnoręcznie, albo też polecić to zadanie agencji nieruchomości. Nabywanie samodzielnie używanego mieszkania, zwłaszcza jeśli dokładnie się na tym nie znamy może być odrobinę niebezpieczne, ponieważ łatwo zrobić niedopatrzenie, które może nas sporo kosztować. Jeżeli kupnem będzie się zajmować agencja nieruchomości, to najczęściej jest ubezpieczona. W przypadku poważniejszego niedopilnowania lub większej pomyłki z ubezpieczenia wypłacane jest odszkodowanie. Rzecz jasna mówimy tutaj o dużych niedociągnięciach, lecz one także komuś się przytrafiają. Podczas zwykłym zakupie pośrednik nieruchomości głównie ma się zająć znalezieniem ofert, którymi bylibyśmy zainteresowani. Gdy odpowiednie mieszkanie będzie wyszukane, to organizuje spotkanie z osobą sprzedającą. Jeśli podejmiemy decyzję, to w obowiązkach agenta leży zweryfikowanie kompletu papierów, na przykład prawne lokalu, odpisów z księgi wieczystej, spraw w mieszkaniowej spółdzielni. Przez taką pomoc stawiając się u notariusza na zakup mieszkania mamy pewność, że wszystkie dokumenty zostały posprawdzane i odpowiednio przygotowane.

]]>
Zrezygnowani, aspirujący, reformatorzy – psychografia 4 C https://www.zur.com.pl/458/zrezygnowani-aspirujacy-reformatorzy-psychografia-4-c.html Wed, 08 Apr 2020 12:24:00 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=458 Psychografia do metoda badania rynku, która bardzo przydaje się reklamodawcom i marketingowcom. Metoda owa bada styl życia ludzi poprzez analizę sposobu spędzania wolnego czasu. Bada zainteresowania, upodobania w dziedzinie muzyki. Na przykład bada to, czy dana grupa docelowa lubi muzykę rock czy raczej disco polo. Psychografia szereguje ludzi również pod względem wykształcenia i statusu społecznego oraz wysokości dochodów.

Ciekawą formą psychografii jest metoda stworzona w latach 60-tych i 70-tych XX wieku – klasyfikacja 4 C. Psychografia ta opiera się na Piramidzie Potrzeb Maslowa i została stworzona przez amerykańską agencję reklamową Young&Rubicam. Psychografia ta nosi tytuł Cross Cultural Consumers Classification i jest oparta o zachowania konsumenta oraz jego osobowość.

I tak jak na samym dole psychografii stoi potrzeba przetrwania, to najniżej w hierarchii stoją tzw. Zrezygnowani. Są to osoby, których celem jest po prostu przetrwanie, a przy swych wyborach kierują się aspektem ekonomicznym. Cechą zrezygnowanych jest też to, że dobrze odnajdują się w utrwalonych kulturowo rolach. Często odwołują się do przeszłości i bardzo dobrze trafia do nich przekaz związany z tradycją.

Kolejną grupą są Zmagający się. Mają oni potrzebę ucieczki, która generowana jest poprzez potrzebę bezpieczeństwa. Pragną oni uciec od problemów i kierują się perspektywą rozwiązania problemów. Często również uciekają w różne nałogi. Tworząc kampanię reklamową dla Zmagających się, powinno się konstruować przekaz w sposób bardzo dosłowny.

Inna grupa skonstruowana według wspomnianej metody psychograficznej to tzw. Płynący z prądem. Mają oni dużą potrzebę miłości oraz przynależności i najbardziej działa na nich przekaz ze strony rozpoznawalnych marek. Z kolei Aspirujący mają potrzebę uznania i liczy się dla nich opinia innych ludzi. Stąd kierują się modą oraz trendami. Eksploratorzy z kolei mają dużą potrzebę poznawczą i oczekują od reklamy czegoś nowego i nieszablonowego. Reformatorzy mają natomiast potrzebę samorealizacji i w przekazie reklamowym doceniają wartości intelektualne i duchowe. Adresując kampanię reklamową do tej grupy nie należy stosować manipulacji. Warto również zadbać o wartość estetyczną przekazu medialnego.

]]>
Kupujemy buty Puma https://www.zur.com.pl/462/kupujemy-buty-puma.html Fri, 03 Apr 2020 12:16:00 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=462 Większość z nas szuka co jakiś czas sportowego obuwia, jakie będzie potrzebne na wakacyjny wyjazd albo po prostu dla nastolatka na trening. Jedną z pierwszych propozycji sportowego obuwia są buty north face, które są przeznaczone przede wszystkim dla młodzieży i dzieci. W swojej obuwniczej propozycji firma proponuje także obuwie zimowe, domowe oraz sandały. Koszty zakupu tych butów nie są bardzo wysokie co powoduje, że większość będzie stać na nie. Następną propozycją młodzieżowych butów są buty odessa, jakie proponowane są dla nastolatków w szkolnym wieku. Są to również sportowe buty, które są niezwykle praktyczne i wygodne, gdyż pasują do większości rodzajów ubioru. Ceny tych butów nie są bardzo wysokie, chociaż niektóre egzemplarze kosztować mogą nawet kilkaset złotych. Następnym rodzajem obuwia są buty puma, jakie zalicza się sportowego obuwia najwyższej klasy. Buty tego producenta lubi większość z nas, gdyż mają coś w sobie, co powoduje, że to obuwie jest oryginalne i niepowtarzalne. Obuwie tej firmy charakteryzuje znaczek, jaki mają naszyty, a jest nim czarna lub biała puma, właśnie stąd się wzięła nazwa tych butów. Sportowe obuwie jest przeznaczone dla wszystkich, zarówno dla najmłodszych jak i starszych, każdy wyszuka coś właściwego na swoje nogi. Obuwie firmy Puma jest dostępne przeważnie w sportowych sklepach, a ceny ich kształtują się w okolicach kilkuset złotych. Większość twierdzi że warto się nimi zainteresować, gdyż będą nam służyć bardzo długo. Buty Puma bardzo solidne, co powoduje, że cieszą się dużą popularnością wśród sportowców.

]]>
6 faz uzależnienia od hazardu https://www.zur.com.pl/449/6-faz-uzaleznienia-od-hazardu.html Wed, 10 Apr 2019 07:45:06 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=449 Czy wiesz, że aby wyleczyć się z hazardu, trzeba odbić się od dna? Poznaj 6 faz uzależnienia od gier hazardowych, które trzeba przejść, aby wygrać swoje życie.

1. faza zainteresowania się hazardem

Pierwszy raz o hazardzie dowiadujesz się, gdy jesteś dzieckiem. Potem dociera do ciebie to słowo i zaczynają Ci się obijać o uszy ruletka, poker czy blackjack. Na razie tylko o tym słyszysz, ale z czasem coraz częściej zaczynasz obserwować, interesować się grą w pokera. Wyraźnie interesujesz się niektórymi grami, ale na razie nie ciągnie Cię do tego, aby spróbować osobiście. Choć przechodzi Ci przez myśl, jaki gra ta potrafi mieć intrygujący smaczek. Faza obserwacji może trwać długo, nawet dziesięć lat.

2. faza zwycięstw

Czas przystąpić do działania. Początkowo grasz okazjonalnie, jednocześnie snując fantazję na temat dużych wygranych. Za kilka tysięcy można kupić fajny nowy komputer, a za pięćdziesiąt spełnić bardziej wyrafinowane zachcianki… Grasz i zdarzają Ci się wygrane. Tak to zazwyczaj jest na początku, tak właśnie hazard wciąga Cię w swoje uwodzicielskie ramiona. Wygrane pobudzają Cię bardzo silnie, czujesz się nadczłowiekiem, osobą wręcz utalentowaną w dziedzinie hazardu. Grasz coraz częściej, o coraz większe stawki. Mądry człowiek poprzestałby na tym etapie, ale Ty zaczynasz wierzyć, że masz wpływ na przebieg gry. I to jest właśnie to, co Cię zgubi.

3. faza strat

Niestety, faza słoneczna skończyła się bezpowrotnie. Pora na straty, pora wręcz na bardzo duże straty. Cóż jednak zrobić, skoro pieniądze skończyły się, a Ty nie masz oszczędności, gdyż wszystko wydałeś na hazard. Myślisz, że wszystko sobie odbijesz w najbliższym czasie i… zaciągasz pierwszą pożyczkę, a potem następną. Wpadasz w długi, podejmując kolejne próby odegrania się. Nie ma szans na posiadanie pieniędzy na tzw. życie, bo ewentualna wygrana idzie na spłatę długów. Bliscy pytają o to, co się z Tobą dzieje, bo przecież masz coraz mniej pieniędzy i coraz częściej gdzieś znikasz, zaczynasz chodzić podenerwowany… Okłamujesz ich coraz częściej.

4. faza desperacji

Separujesz się od rodziny, od znajomych, od przyjaciół. W końcu Twój szef ma dość Twoich nieobecności, spóźnień, zaniedbywania obowiązków i po prostu Cię zwalnia. Z kolei narastające zobowiązania finansowe powodują Twoją panikę. Presja wierzycieli jest silna, zaczynają Cię straszyć komornikiem, stale dzwonią telefony… Sytuacja ta popycha Cię ku przestępstwom. Zaczynasz kraść, napadasz na staruszki, cokolwiek, aby zdobyć pieniądze i uwolnić się od wierzycieli. To ostatni moment, aby udać się do ośrodka leczenia uzależnień www.terapiakobiet.pl

5. faza utraty nadziei

Rozpada się Twoja rodzina i na dobre tracisz przyjaciół, znajomych. Zostajesz sam z hazardem, sam ze swoim problemem. Zaczynasz myśleć o samobójstwie, że to jest jedyne rozwiązanie. W końcu naprawdę próbujesz się zabić. I często to jest właśnie ten moment, że dotykasz dna. Za którym już nic nie ma. Odbijasz się od niego i… czas na nowy etap w Twoim życiu.

6. faza zdrowienia

Kiedy znalazłeś się w miejscu, w którym gorzej już być nie może, kiedy otarłeś się o śmierć albo stałeś się bezdomnym, lądując pod mostem, wówczas stanąłeś na pograniczu zdrowienia. Oto kolejny etap, kiedy ktoś wyciąga do Ciebie rękę albo Tym sam postanawiasz walczyć o swoje życie, o swoje nowe życie. Idziesz na terapię i często zdrowiejesz. Oczywiście w czasie zdrowienia ponosisz pewnie kilka porażek, aby kto nie ponosi porażek, ten po prostu nie robi nic. Ten nie osiąga sukcesu. Oto faza, w czasie której powoli wracasz do normalnego życia.

]]>
Najciekawsze wydarzenia z piłki nożnej oraz koszykówki w 2019 roku https://www.zur.com.pl/445/najciekawsze-wydarzenia-z-pilki-noznej-oraz-koszykowki-w-2019-roku.html Sat, 09 Feb 2019 08:26:19 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=445 Zeszły rok obfitował w wiele interesujących imprez sportowych takich jak Mundial w Rosji, Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang oraz bardzo udane dla nas Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które były rozgrywane we Włoszech i w Bułgarii. W tym roku nie ma aż tak wielu turniejów sportowych, ale mimo tego czekają nas wydarzenia, które z pewnością dostarczą nam sporo emocji. Oto jedne z ciekawszych wydarzeń sportowych, których możemy spodziewać się w 2019 roku.


Eliminacje do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej
     Po nieudanym dla nas mundialu wszyscy czekają z niecierpliwością na eliminacje do mistrzostw Europy, które ruszają w marcu. Znaleźliśmy się w grupie G i już pierwszy mecz gramy na wyjeździe, z wydaje się najgroźniejszym naszym rywalem – Austrią. Eliminacje kończą się dopiero w listopadzie, dzięki temu czeka nas prawie cały rok zmagań naszych reprezentantów. Poza wcześniej wspomnianą Austrią bardzo ciekawie zapowiadają się również mecze z Izraelem oraz Słowenią. Będzie co oglądać.


Finały Champions League
     Innym piłkarskim wydarzeniem, na który z pewnością czekają wszyscy kibice to finał Ligi Mistrzów. Real Madryt będzie starał się po raz czwarty z rzędu zdobyć to trofeum, ale zanim to się stanie, będą musieli na początku przejść w 1/8 finału Ajax Amsterdam. Jak co roku chrapkę na ten puchar ma również FC Barcelona, na którą czeka Olympique Lyon. Kandydatów do gry w finale jest jednak zdecydowanie więcej. Paris Saint Germain, które wydało astronomiczne kwoty na transfery Neymara oraz Mbappe też chciałoby potwierdzić swoją siłę, którą prezentuje w lidze francuskiej. Poza tym Juventus Turyn z Cristiano Ronaldo w składzie oraz Manchester City z Pep Guardiolą na ławce trenerskiej. Najciekawiej jednak prezentuje się para Bayern Monachium-Liverpool, w których meczach każdy wynik jest możliwy. Jak więc widzimy czeka nas dużo ekscytujących spotkań.
Play-off w NBA
     Sezon zasadniczy jeszcze trwa, ale to właśnie w fazie play-off grają najmocniejsze koszykarskie ekipy NBA i tak naprawdę te mecze są najbardziej zaciętymi pojedynkami. Faworytem do zdobycia mistrzostwa jest drużyna Golden State Warriors i można powiedzieć, że pierwsze miejsce w konferencji zachodniej jest zarezerwowane dla nich. Ciekawiej za to wygląda rywalizacja w konferencji wschodniej, w której głównymi kandydatami do gry w finale są Milwaukee Bucks, Toronto Raptors, Indiana Pacers oraz Philadelphia 76ers. Jedno jest pewne, wiosna w NBA będzie pełna meczów trzymających w napięciu do końca.

Więcej przeczytasz na stronie https://baseball-statistics.com

]]>
Smog problem dużych i małych miejscowości https://www.zur.com.pl/435/smog-problem-duzych-i-malych-miejscowosci.html Sun, 16 Sep 2018 08:13:57 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=435 O smogu słyszymy praktycznie wszędzie – w telewizji, radiu czy internecie. Oczywiście przyczyny powstawania smogu są różne, jednak dzisiaj uważa się, że najwięcej zanieczyszczeń pochodzi z komunikacji samochodowej, ogrzewania oraz przemysłu. Oczywiście procentowy udział zanieczyszczeń jest różny w zależności od lokalizacji.

Porażające statystyki

Jak się okazuje, w pewnym stopniu każdy z nas przyczynia się do powstawania smogu. Dzieje się to choćby poprzez używanie niskiej jakości pieców grzewczych, emitujących ogromną ilość zanieczyszczeń. Na czystość powietrza w dużej mierze wpływa również to, co wrzucamy do naszego pieca. Bardzo wiele osób mimo coraz głośniejszej kampanii, która ma na celu uświadomienie nam popełnianych błędów, decyduje się na palenie plastików, mebli czy pozostałych tworzyw sztucznych w domowym piecu. Wszystko to powoduje, że przyczyniamy się do pogarszania stanu naszego środowiska. Statystyki mówią, że około 50 tysięcy ludzi rocznie umiera z powodu złego stanu powietrza, którym oddycha. To nie wszystko, ponieważ setki tysięcy polaków leczy się na różnorodne choroby, których przyczyną jest oddychanie zanieczyszczeniami. Na niską jakość powietrza duże znaczenie ma też ruch uliczny. Po polskich drogach jeździ wiele starych samochodów, które wypuszczają w atmosferę ogromne ilości zanieczyszczeń. Jak widać, mamy ogromny udział w pogarszającej się sytuacji naszego środowiska. Bardzo często identyfikujemy smog z rodzajem zanieczyszczania, jednak ten tok rozumowania jest błędny. Smog to efekt zanieczyszczenia powietrza, który objawia się tak zwanym „stojącym powietrzem”.

Oczyszczasz powietrza rozwiązaniem problemu

Oczyszczenie miejskiego powietrza to trudne zadanie, które zajmie lata i wymaga współpracy całego społeczeństwa. Każdy może jednak zadbać o swój własny dom, oczyszczając powietrze przy pomocy niewielkiego urządzenia. Niezależnie od tego, jak bardzo dba się o czystość w mieszkaniu, w powietrzu obecne są liczne bakterie, wirusy pyłki, kurz oraz zwierzęca sierść. Oczyszczacze powietrza mają jedno główne zadanie, a mianowicie pozbycie się z powietrza wszelkich groźnych substancji. Wybierając odpowiednie urządzenie, koniecznie musimy zapoznać się z rodzajem filtra w oczyszczaczu. Do najczęściej spotykanych należą:

Filtr węglowy – głównym jego zadaniem jest pochłanianie związków organicznych oraz nieprzyjemnych zapachów. Tego rodzaju urządzenie powinno być wymieniane raz w roku. Na rynku dostępne są również impregnowane filtry węglowe, które można czyścić przy pomocy wody. Rzecz jasna nie wymagają one tak częstych wymian.

Filtr wodny – wszelkie zanieczyszczenia w czasie filtrowania powietrza zostają zatrzymane w zbiorniku z wodą. Niestety związane jest to z koniecznością bardzo częstej wymiany wody. Jeżeli w zbiorniku zgromadzi się zbyt duża ilość zanieczyszczeń, oczyszczacz nie będzie spełniał swojej funkcji.

Filtr elektrostatyczny – idealnie nadaje się do walki z alergenami,. Wbrew pozorom koszty eksploatacji nie są zbyt duże, ponieważ można go czyścić przy pomocy wody.

Filtr tkaninowy – ten rodzaj filtra idealnie sprawdzi się w walce z dużymi zanieczyszczeniami, natomiast nie nadaje się do usuwania pyłków czy kurzu.

Filtr fotokatalityczny – filtr doskonale radzi sobie z alergenami, bakteriami oraz wirusami różnego pochodzenia. Niestety, najlepsze oczyszczacze powietrza z filtrem fotokatalitycznym to stosunkowo drogie urządzenia.

Różnica między filtrem HEPA, a EPA

Bardzo często przeglądając oferty filtrów, spotkamy się z wymienionymi wyżej nazwami. Filtr EPA idealnie nada się do oczyszczania powietrza z substancji wysoce szkodliwych dla naszego zdrowia. Natomiast filtr HEPA jest dużo skuteczniejszym rozwiązaniem od popularnych do niedawna filtrów wykonanych z siatki czy gąbki. Klasa użytych filtrów powinna zostać oznaczona na oczyszczaczu powietrza.

Każdy, komu zależy na braku zanieczyszczeń w domu, powinien przeczytać, czym jest skuteczne oczyszczanie powietrza na niebojsmoga.pl. Na stronie stale pojawiają się przydatne informacje, dotyczące tego, czym jest smog, jakie niesie zagrożenia, oraz co najważniejsze, jak go zwalczać.

]]>
Modne zegarki drewniane od Giacomo Design https://www.zur.com.pl/441/modne-zegarki-drewniane-od-giacomo-design.html Sat, 15 Sep 2018 12:47:35 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=441 W ostatnich latach można zauważyć, że różnego rodzaju designerskie gadżety sprzedają się coraz lepiej i cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Wśród tych różnych propozycji jakie obecnie znajdziemy wiele to oczywiście elementy, które maja charakter użytkowy i dlatego można z nimi prezentować się elegancko a jednocześnie mieć gwarancję, że taki przedmiot będzie również w praktyce wykorzystywany. Niewątpliwie to tych najbardziej popularnych gadżetów, do których przywiązuje się dużą uwagę zaliczyć należy zegarki. Można zauważyć, że szczególnie wśród mężczyzn jest to bardzo popularny gadżet, który cieszy się sporą popularnością. Wielu mężczyzn, szczególnie tych zamożnych posiada wiele różnych zegarków w swojej dyspozycji. Tak jak w przypadku kobiet szczególna rolę wśród dodatków do ubrania ma biżuteria, tak w przypadku mężczyzn tą wyjątkową rolę jak się wydaje przejmują właśnie zegarki. Na rynku związanym ze sprzedażą zegarków cały czas bardzo wiele się dzieje i można znaleźć wiele ciekawych produktów, którymi warto się zainteresować. Do tych wyjątkowych designerskich propozycji musimy zaliczyć w ostatnich latach zegarki wykonane z drewna.

 

Drewno znów w cenie

Drewno to taki materiał, który przez ludzkość wykorzystywany jest od tysięcy lat. Jak się jednak okazuje nawet współcześnie znajdujemy coraz więcej ciekawych pomysłów na to jak elementy drewniane będzie można wykorzystać. I rzeczywiście warto na to zwrócić uwagę, ponieważ drewno staje się coraz częściej elementem stanowiącym wykończenie różnych używanych na co dzień gadżetów. Wśród nich wymienić możemy właśnie drewniane zegarki od Giacomo Design. Jeśli ktoś szuka modnego dodatku to bez wątpienia warto zainteresować się tą marką i przygotowaną przez tą firmę ofertą. Zegarki z drewno to stosunkowo nowy produkt na rynku, jednak krok po kroku budują one swoją pozycję i zyskują sobie zwolenników. Warto więc z tą marką się zapoznać i zobaczyć jak wyglądają i czym charakteryzują się drewniane zegarki.

 

Zegarki Giacomo Design

Oczywiście na rynku jest cała masa różnych zegarków, które zasługują na uwagę. Wśród nich bez wątpienia warto będzie także wymienić zegarki, które sygnowane są marką Giacomo Desing. W ostatnim czasie firma jeszcze poprawiła swoją pozycje na rynku wprowadzając do sprzedaży zegarki wykonywane z drewna. Wykonane są one rzeczywiście wyjątkowo, przy dbałości o każdy najmniejszy element. Drewniane zegarki są jak prawdziwa sztuka na rynku produktów zegarmistrzowskich. Jeśli ktoś zdecyduje się na zegarek od firmy Giacomo Design wykonany w drewnie to ma gwarancję, że otrzyma produkt, który będzie prezentował się wyjątkowo. Zegarki wykonane w drewnie proponowane są miedzy innymi dla wszystkich osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania a jednocześnie zwracają również uwagę na to jakie produkty są modne. Firma Giacomo Design oferuje nam świetne zegarki, które wykonywane są obecnie z różnego rodzaju drewna, w tym również z drzew egzotycznych. Niezależnie jednak od tego z jakiego drewna będą wykonane konkretne zegarki można zawsze mieć pewność, że firma sięga wyłącznie po produkty najwyższej jakości. Świetnie prezentują się między innymi zegarki wykonane z hebanu czy drzewa sandałowego. Ten materiał również gwarantuje, że zegarki przez lata będą utrzymane w doskonałym stanie. Do tego uzupełnione zostają profesjonalnym mechanizmem kwarcowym, dzięki czemu gwarantują również precyzyjne odmierzanie czasu.

 

Zegarki na różne okazje

To co warto podkreślić to fakt, że zegarki Giacomo Design to propozycja, która sprawdzi się na każdą okazję. Istnieje przekonanie, że prawdziwie eleganckie zegarki kosztują bardzo dużo. Jednak przedstawiana marka stara się przekonać klientów, że wcale nie musi tak to wyglądać. Drewniane zegarki Giacomo Design mają udowodnić, że elegancja nie musi iść w parze z wysoką ceną. Proponowane zegarki są rzeczywiście niepowtarzalne i to na pewno ich duża zaleta. W ofercie są propozycje przeznaczone zarówno dla kobiet jak i zegarki dla mężczyzn, dlatego rzeczywiście każdy może szukać dla siebie jakiegoś interesującego zegarka, który świetnie się sprawdzi. Jeśli ktoś szuka dla siebie zegarka, który będzie się wyróżniał, będzie miał niebanalny charakter to rzeczywiście oferta przygotowywana przez tą markę będzie bardzo dobra, ponieważ oferta jest bardzo szeroka.

Można stwierdzić, że firma przygotowując swoje zegarki dba o praktycznie wszystkie grupy klientów. W ofercie pojawiają się bowiem zegarki w wielu różnych stylach podzielone na kolekcje. Znajdą tutaj dla siebie coś osoby, które cenią sobie stylistykę nowoczesną jak i takie, które chcą postawić na styl vintage. Oferta skierowana jest tak jak zostało powiedziane i do kobiet i do mężczyzn. Produkt będzie można dopasować do swojego stylu zwracając także uwagę na wiek osoby, która będzie chciała kupić czasomierz. To wszystko sprawia, że sprzedawane zegarki mogą budować swoją pozycję na polskim rynku i rzeczywiście są coraz bardziej popularne wśród krajowych klientów. Jeśli wiec jesteście na etapie poszukiwania zegarka to zapoznajcie się z tymi propozycjami.

]]>
Biorezonans – medycyna XXI wieku https://www.zur.com.pl/418/biorezonans-medycyna-xxi-wieku.html Thu, 21 Jun 2018 14:33:53 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=418 Biorezonans to nowoczesna alternatywna medycyna XXI wieku oparta na technologii informacyjnej, aktywującej ogromny potencjał życia ukrytych rezerw organizmu człowieka. Nie może, zatem dziwić fakt, że wielu ludzi, którzy znaleźli pomoc i uzyskali poprawienie stanu swojego zdrowia jest wdzięcznych i zadowolonych z terapii biorezonansowej. Metoda opiera się na funkcji korekcji organizmu po wystawieniu go na działanie promieniowania elektromagnetycznego w ściśle określonych parametrach, to znaczy pewnych częstotliwościach drgań elektromagnetycznych.

Biorezonans – medycyna XXI wieku

Chronosemantyka to kierunek diagnostyki i terapii biorezonansowej z wykorzystaniem biologicznie aktywnych punktów dłoni. Z niektórych punktów na dłoniach, które dają negatywne cechy, za pomocą specjalnych technologii, sygnał elektromagnetyczny jest usuwany i zmieniany o 180 stopni i oddawany do tego samego punktu dłoni.

Okazuje się, że jest to coś w rodzaju zamiany ze złego na dobre. W rezultacie możliwe jest przeprowadzenie terapii, w której konkretne wyniki jej działania są obliczane z góry, pacjent przechodzi do pozytywnego bieguna oceny sytuacji życiowej, a samospełniające się negatywne rokowanie zostają usunięte.

Obecnie istnieją dwa główne rodzaje terapii:

 • Endogenna terapia biorezonansowa – terapia oparta na własnych falach elektromagnetycznych organizmu ludzkiego.
 • Terapia egzogenna biorezonansowa – polega na terapii sygnałami zewnętrznymi, za pomocą, których poszczególne narządy i układy ciała człowieka wchodzą w rezonans.

Idea leczenia biorezonansem stosując słabe fale elektromagnetyczne związane z człowiekiem, została zaproponowana i uzasadniona naukowo w  1977. Żywy organizm, jako całość wszystkich systemu posiada źródła słabych fal elektromagnetycznych w szerokim zakresie częstotliwości. Patogeny, czyli bakterie, grzyby, wirusy również mają swoje własne częstotliwości.

Gdy w organizmie rozwija się choroba dochodzi do tworzenia nowych źródeł drgań elektromagnetycznych, tak zwanych nietypowych drgań zakłócających równowagę fizjologiczną w organizmie. Człowiek zachoruje, gdy nie jest w stanie utrzymać równowagi pomiędzy fizjologicznymi i patologicznymi zmianami. W normalnym stanie fizjologicznym względna zgodność różnych procesów wibracyjnych zachowana jest w organizmie.

Dlaczego urządzenie do biorezonansu zasługuje na miano innowacji XXI wieku?

Urządzenie to umożliwia:

 • Przeprowadzić diagnostykę biorezonansową metodą rezonansu wegetatywnego.
 • Przeprowadzić diagnostykę częstotliwości i terapii wirusów, grzybów, pierwotniaków, robaków.
 • Przeprowadzić endogenną i egzogenną terapię biorezonansową.
 • Prowadzić terapię indukcyjną drgań w mózgu.
 • Ocenę wzajemnych zależności między narządami wewnętrznymi a tkankami ciała.
 • Wydalenie nagromadzonych toksyn z organizmu.
 • Określenie działań uboczne leków i pozwala słabić je.
 • Leczenie alergii poprzez opracowanie antyalergenów.
 • Leczyć uzależnienie od nikotyny.
 • Rejestrowanie zmiany częstotliwości drgań elektromagnetycznych ciała człowieka na różnych nośnikach informacji.

Badania naukowe z XXI wieku wykazały, że żywy organizm emituje zmienne częstotliwości drgań elektromagnetycznych w szerokim zakresie częstotliwości. Te zmienne kontrolują wszystkie procesy biochemiczne i morfologiczne zachodzące w organizmie. W procesie adaptacyjnej terapii biorezonansowej w ludzkim ciele, patologiczne i tłumiące fizjologiczne drgania elektromagnetyczne są tłumione, co pozwala na powrót do zdrowia poprzez wykorzystanie własnych rezerw.

W wyniku utworzenia zamkniętej regulacji biorezonansowej pomiędzy urządzeniem a pacjentem, urządzenie dostosowuje się do możliwości organizmu. Proces odzyskiwania zdrowia jest optymalny dla każdej osoby.

Najskuteczniejsze jest połączenie terapii biorezonansowej ze znaną metodą diagnostyki, akupunktury a także homeopatii. Korzystanie z oryginalnych programów i urządzeń pozwala znacznie uprościć i zwiększyć skuteczność korzystania z efektów alternatywne medycyny i doboru leków.

Artykuł dzięki współpracy z serwisem: bioanna.com.pl

]]>
Dobre maski do włosów https://www.zur.com.pl/405/dobre-maski-do-wlosow.html Thu, 01 Mar 2018 09:55:48 +0000 http://www.zur.com.pl/?p=405 W większości kultur włosy są uważane za największą ozdobę kobiety. Niezależnie od tego, czy krótkie, czy długie, kasztanowe czy blond, powinny być odżywione, gęste i błyszczące. Wiele czynników i zabiegów szkodzi włosom i często niszczy je nieodwracalnie. Należy pamiętać, że włosy są martwe i uszkodzeń nie da się cofnąć, a można im jedynie zapobiegać. Jednym ze sposobów na skuteczne dbanie o włosy jest stosowanie odpowiednich masek.

Dobrze dobrana pielęgnacja

Często to klucz do odpowiedzi na pytanie: “dlaczego moje włosy są zniszczone?”. Nie zawsze obiektywnie dobry kosmetyk do włosów będzie odpowiedni właśnie dla nas. Zależnie od tego, czy mamy suche włosy, czy włosy zniszczone, kręcone czy proste, dobre maski do włosów DrHair mogą być różne. Oczywiście, kompleksowa pielęgnacja włosów nie polega na stosowaniu tylko jednego specyfiku, ale raczej na tym, by świadomie dobierać kosmetyki do stanu i rodzaju naszego włosa.

Jaka maska do włosów suchych?

Przesuszenie włosów może powstać na kilka sposobów, jednak często wiąże się z odarciem włosa z naturalnej warstwy ochronnej, na przykład wskutek stosowania zbyt mocnych szamponów. Powoduje to szybką utratę nawilżenia przez włos. Jak nawilżyć suche włosy? W tym celu najodpowiedniejsze będą maski humektantowe, tj. nawilżające. Maski takie posiadają jeden lub więcej składników o charakterze nawilżającym, np. aloes, miód, woda różana, gliceryna itp. Dobre nawilżające maski do włosów to np.:

 1. Receptury Babuszki Agafii maska do włosów drożdżowa pobudzająca wzrost
 2. Vianek odżywcza maska do włosów
 3. Malina moroszka Balsam do włosów
 4. Ecolab Balsam Nawilżający z aloesem

Maska do włosów zniszczonych/rozjaśnianych

 Zabiegi chemiczne na włosach oraz niezbyt delikatne obchodzenie się z nimi w trakcie czesania, wkładania szalików itp. mogą skutkować niszczeniem struktury włosa. Niestety, wbrew temu, w co pragniemy wierzyć, włos nie powróci w naturalny sposób do poprzedniego stanu. Istnieją jednak składniki, które wnikają w głąb włosa i sprawiają, by ten wyglądał znów zdrowo i nabrał połysku. Maski proteinowe mają w swoim składzie np.: keratynę hydrolizowaną, proteiny mleczne, proteiny pszeniczne czy proteiny jedwabiu.

Przykładowe maski do zniszczonych włosów:

 1. Kallos Keratin, Maska keratynowa z proteinami mleka
 2. Maska Agafii jajeczna odżywcza
 3. Natura Siberica Maska rokitnikowa do włosów mocno uszkodzonych
 4. L’biotica Keratyna i Jedwab – Regenerująca maska do włosów

W przypadku masek proteinowych należy pamiętać, że zbyt częste ich stosowanie (więcej niż 3 razy w miesiącu) może dać efekt odwrotny do oczekiwanego. Zamiast przywrócić naszym włosom blask i sypkość przeproteinowanie spowoduje, że będą one matowe i trudne do rozczesania.

Maska do włosów puszących się

 Jak wspomniano wyżej, odarcie włosa z naturalnej warstwy ochronnej prowadzi do utraty nawilżenia oraz puszenia i elektryzowania się włosów. Jak przywrócić włosom ochronę? Odpowiedzią są emolienty, czyli wszelkie oleje (np. arganowy), masła (np. masło shea), a także parafina i silikony. Chociaż ich nadmiar może prowadzić do przetłuszczania i strączkowania się włosów, są to składniki, których w naszej pielęgnacji powinno być najwięcej.

Dobre maski do włosów puszących się, które mają w składzie emolienty:

 1. Kallos Color Mask – Maska do włosów farbowanych z olejem lnianym
 2. Ecolab Balsam odżywczy z olejem awokado
 3. PLANETA ORGANICA Maska do włosów marokańska
 4. L’biotica, Biovax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych

Jaka jest najlepsza maska do włosów, to kwestia indywidualna. Warto przetestować kilka produktów na sobie, a wcześniej – przynajmniej pobieżnie – zapoznać się z ich składem.

]]>