Sportowy zegarek z materiałów high-tech. Michel Herbelin Newport Carbon Titanium

Aurélien Ducroz to multisportowiec. Zawodnik wielu dyscyplin alpejskich w zakresie narciarstwa, w tym klasycznego, ale także dwukrotny narciarski freeride’owy mistrz świata, oraz mistrz świata Class40, czyli żeglarskiej klasy przeznaczonej dla zaawansowanych amatorów jak i profesjonalistów. Niedawno, 6 listopada, przygotowywał się do wypłynięcia w morze na nowe wyzwanie: rok 2022 Route du Rhum. To organizowane od lat regaty. Firma Michel Herbelin wspierając swojego ambasadora podczas legendarnego transatlantyckiego wyścigu indywidualnego, zaprojektowała także nowy, specjalny zegarek na tę okazję.

Michel Herbelin Newport Carbon Titanium, który ma za zadanie służyć żeglarzowi nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, a rejs ten – co edycję – zapewnia takie ekstremalne przeżycia swoim uczestnikom. Wiemy już, że tym razem padło także na Auréliena Ducroza.

Podczas przekraczania zimnego frontu atlantyckiego, w „towarzystwie” silnego wiatru i wysokich fal, jacht Auréliena został uszkodzony. Na szczęście, mimo tego, że kontynuowanie regat w jego przypadku nie było już możliwe, to sam zawodnik nie odniósł obrażeń.

Ten limitowany model powstał w barwach kojarzonych z Aurélienem Ducrozem. To typowo sportowy zegarek wykonany z materiałów high-tech. Michel Herbelin Newport Carbon Titanium, jak już sama jego nazwa wskazuje, łączy włókno węglowe, czyli carbon, z tytanem, a to w obu przypadkach oznacza niską wagę i wysoką wytrzymałość.

Carbon, dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi, zapewnia bardzo indywidualny charakter zegarka, świetny wygląd, a dodatkowo jest znany ze swojej ekstremalnej odporności na wstrząsy i wahania temperatury, co jest ważne w przypadku czasomierza regatowego. Zapewnia więc ponadprzeciętnie wysoki poziom solidności, a jednocześnie jest lekki i wygodny na nadgarstku, w żaden sposób nie utrudniając wielu wymagających zadań żeglarza. Po połączeniu włókna węglowego z tytanem, metalem będącym w „wadze piórkowej”, ale też niezwykle wytrzymałym i odpornym na wstrząsy i korozję, jaką grozi stały niemal kontakt ze słoną wodą, w efekcie otrzymuje zegarek gotowy do zadania, jakie mu wyznaczono.

Ale tym razem przygoda została przedwcześnie zakończona.

My wróćmy do zegarka.

Sportowy zegarek z materiałów high-tech

Newport Carbon Titanium to model przygotowany w limitowanej edycji 500 sztuk. Zegarek ma dodatkową funkcję stopera, w tym komplikację konstrukcji mechanizmu umożliwiającą odliczanie czasu do startu regat. Producent, marka Michel Herbelin, zrobiła wiele, aby czasomierz ten mógł być godnym zaufania partnerem w przekraczaniu granic wytrzymałości, podczas użytkowania go nawet w ekstremalnych warunkach.

Zegarek jest wyjątkowy także pod względem wykorzystanych do jego budowy materiałów. Może właśnie od tego aspektu zacznę jego opis.