CO WYBRAĆ NA GRAWER NA ZEGARKU?

Zegarek to doskonały prezent niezależnie od okazji. Warto jednak zadbać, żeby miał on trochę indywidualnego charakteru. Aby zegarek stał się jedyny w swoim rodzaju, wystarczy dodać osobisty grawer. Mogą być to słowa, sentencje, ale też symbole, a nawet rysunek. Co wygrawerować? Kilka pomysłów i garść praktycznych wskazówek znajdziesz w tym wpisie!

Zegarek z grawerem na prezent to jest to!

O tym, że personalizowane prezenty cieszą najbardziej, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Kreatywne podarunki tworzone z myślą o konkretnej osobie są niepowtarzalne, a do tego często nawiązują do ważnych momentów życia. Pamiątkowy grawer jest niczym zatrzymanie na dłużej miłych wspomnień. Wystarczy spojrzeć na taki prezent, aby przywołać piękne chwile i jeszcze raz poczuć towarzyszące im emocje.

Zegarek z grawerem to więc zawsze dobry pomysł na prezent. Jednak warto pamiętać, że nie na każdym modelu wykonanie graweru jest technicznie możliwe. Ograniczeniem może być materiał koperty oraz zbyt mała ilość miejsca na napis. Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając zegarek na prezent? Podpowiadamy w dalszej części wpisu. Pokażemy też kilka zegarków idealnych do grawerowania.

Co i gdzie da się wygrawerować na zegarku?

Zacznijmy od podstawowej kwestii: czy na każdym zegarku da się wykonać grawer? Otóż nie, grawer wykonuje się na metalowych elementach, a w praktyce zazwyczaj na deklu, czyli spodniej części koperty. Przy czym dekiel powinien być okrągły, pełny i stalowy. Jeśli jest wykonany z tworzywa sztucznego lub całkowicie przeszklony grawerowanie nie wchodzi w grę.

Drugim kluczowym warunkiem jest wystarczająca ilość wolnego miejsca na grawerowanie. Na deklu zegarka producenci standardowo podają informacje techniczne o danym modelu, m.in. numer referencyjny, materiał koperty, klasę wodoszczelności. Gdy takich informacji naniesionych już przez producenta jest dużo, problemem może być brak wystarczającej przestrzeni. W efekcie istnieje ryzyko, że grawer będzie nieczytelny lub mało estetyczny.

Pozostaje jeszcze pytanie: co wygrawerować? Pod kątem technicznym możliwości grawerowania są dziś naprawdę duże. Grawerem może być napis – np. dedykacja, cytat, sentencja czy po prostu kilka ciepłych słów od siebie. Jednak to zaledwie jedna z możliwości, bo równie dobrze można wygrawerować symbole, a nawet rysunek. Tutaj ogranicza Cię jedynie wyobraźnia oraz liczba znaków: tekst nie powinien być dłuższy niż 35 znaków. W zależności od modelu zegarka graweruje się najczęściej w układzie równoległym albo po okręgu. Ważne, aby grawer nie nachodził na informacje od producenta, a całość robiła estetyczne wrażenie.

Ślub, urodziny, awans – jakie okazje warto upamiętnić grawerem na zegarku?

Każdego dnia jest dobra okazja, aby sprawić radość tym, których kochamy, jednak są dni szczególnie wyjątkowe. Urodziny, ślub, rocznice, zawodowe i osobiste sukcesy – te duże i te małe – to wszystko momenty, które warto świętować i w szczególny sposób upamiętnić. Zegarek z grawerem to także dobry pomysł na prezent z okazji ukończenia studiów, zdania ważnego egzaminu albo np. w podziękowaniu za współpracę.

Dedykacja na zegarku może zawierać imię, datę, nawiązywać do konkretnej okazji, jednak może też być prosta, np. taka:

  • Dla Pati od całej rodzinki
  • Najlepszej przyjaciółce – najlepsza przyjaciółka
  • Dla najlepszego brata na świecie – siostra

Grawerunek może mieć formę bardziej formalną bądź luźniejszą. W tym drugim przypadku może zawierać pseudonimy czy żartobliwe określenia mające znaczenie dla Ciebie i obdarowanej osoby.