Klasyk w najnowszej odsłonie. Atlantic Worldmaster Art Deco Automatic

Przygotowując się do napisania niniejszego artykułu uświadomiłem sobie, że dotychczas pisałem już wielokrotnie o firmie Atlantic, oraz o zegarkach tej marki, ale przez tyle lat działalności naszego portalu nie popełniłem jeszcze publikacji, która dotyczyłaby „najlegendarniejszej” z legend tego szwajcarskiego producenta, czyli klasycznego modelu Atlantic Worldmaster Art Deco. Potomka tych Atlanticów, które stały się podwaliną legendy i statusu tej marki w naszym kraju. Ale, na szczęście, nic straconego. Właśnie pojawiła się nowa, kolejna już edycja wspomnianego zegarka, którą mam przyjemność zaprezentować.

Nowoczesne podejście do klasyki

Jak sam producent informuje – nowa odsłona zegarka Worldmaster Art Deco to kwintesencja nowoczesnego podejścia do klasyki. Forma zegarka, inspirowana przedwojennym stylem art deco, prezentuje się niezmiennie doskonale, a odświeżony wygląd tarczy o lepszej czytelności czyni zegarek jeszcze bardziej przydatnym, praktycznym na co dzień.

Klasyk w najnowszej odsłonie. Atlantic Worldmaster Art Deco Automatic

Charakterystyczne indeksy arabskie przykuwają uwagę i podkreślają styl modelu Atlantic Worldmaster Art Deco Automatic. Trzeba zaznaczyć, że zastosowane indeksy są mieszane. Jako cyfry prezentowane są cztery główne indeksy, czyli 3., 6., 9. i 12. Pozostałe znaczniki to  długie, wąskie kreseczki. Nad każdym z indeksów znajdują się punkty pokryte masą luminescencyjną. Są one wkomponowane w nadrukowaną na krawędzi tarczy podziałkę minutową, będąc niejako co piątym znacznikiem minutowym.

Marka Atlantic przygotowała trzy wersje nowego modelu Worldmaster Art Deco, oznaczone numerami referencyjnymi: 51752.45.99GM, 51752.45.69G, oraz 51752.45.39GM.

Pierwszy, wspomniany wariant nr ref. 51752.45.99GM oznacza zegarek w kopercie w kolorze złota, oferowany na bransolecie w tym samym kolorze, o pięciorzędowej konstrukcji, z tarczą mającą burgundowe i jednocześnie gradientowe zabarwienie, z jaśniejszym centrum  cyferblatu oraz mocno przyciemnionymi krawędziami.

Referencja o nr 51752.45.69G oznacza zegarek z tarczą w kolorze czarnym, z kopertą pokrytą powłoką w kolorze złota, oferowany na czarnym pasku wykonanym ze skóry naturalnej. Ostatni z trójki, Atlantic Worldmaster Art Deco Automatic o numerze ref. 51752.45.39GM, to zegarek z kopertą w kolorze złota, także na bransolecie – tak jak pierwszy ze wspomnianych modeli, ale mający tarczę w kolorze szampańskim.

Opis poszczególnych elementów zegarka zacznijmy od koperty.

Koperta znana na rynku, jak mało która

Cóż – myślę, że to jedna z tych zegarkowych kopert w Polsce, która znana jest przez fanów zegarków jak mało która na rynku. To oczywiście żaden przytyk, bo to zarazem koperta o wzorze klasycznym, ponadczasowym, po prostu uniwersalnym, o wielu innych zaletach.