Recenzja: Epos 3439 Moon Classic

Wśród mniejszych, niezależnych szwajcarskich firm zegarmistrzowskich co najmniej kilka zasługuje na uwagę, w tym z pewnością marka Epos. Producent ten od lat oferuje ciekawe i innowacyjne zegarki mechanicznie. Niektóre pomysły firmy Epos w zakresie wyglądu zegarków czy też ich funkcji dodatkowych są zaskakujące i niezwykle ciekawe. Doskonały przykład to modele Verso, a także Big Moon, który zdobi okładkę 12. numeru naszego drukowanego magazynu. Oba czasomierze należą do kolekcji Oeuvre D’art. Co ważne, wiele zespołów odpowiedzialnych za dodatkowe wskazania oraz modyfikacje konstrukcji mechanizmu firma ta projektuje i wykonuje we własnym zakresie.

W niniejszej recenzji poznamy bliżej jednego z ciekawszych reprezentantów aktualnej oferty Epos Oeuvre D’art, mającego sporo różnorodnych wskazań.

Niemal na każdy nadgarstek, niemal na każdą okazję

Nowością, która do nas trafiła, jest Epos 3439 Moon Classic, którego opis zaczynamy wyjątkowo od podania wymiarów koperty. Taki krok podejmujemy dlatego, iż wielkość koperty nowego modelu jest dowodem na to, iż branża racjonalizuje gabaryty zegarków.

Marka Epos w większości swojej oferty ma dość duże czasomierze. Nasz bohater pod tym względem jest wyraźnie stonowany. Wymiary: 42 mm średnicy, 11 mm grubości i 51 mm wysokości od ucha do ucha sprawiają, że ten zegarek można nazwać uniwersalnym. Będzie on pasował niemal na każdy nadgarstek i do wielu stylizacji, na niemal każdą okazję.