Top 3 marki zegarmistrzowskie pochodzące z… Australii!

Niniejszym opracowaniem rozpoczynamy cykl publikacji, w których pragniemy prezentować oraz przybliżyć Wam sylwetki firm, producentów zegarków, pochodzących z odległych krajów. Państw lub regionów często określanych u nas mianem „egzotycznych”. Egzotycznych, czyli jakich? W naszej ocenie, jako marki egzotyczne można uznać tych producentów zajmujących się wytwarzaniem zegarków, którzy wywodzą się z krajów kompletnie nie kojarzonych z branżą zegarmistrzowską. To marki, które posiadają dużą rozpoznawalność i cieszą się popularnością na tamtejszych rynkach, ale w Europie, w tym także w Polsce, są znane bardzo wąskiemu gronu pasjonatów, lub… nie są znane wcale. Branża zegarmistrzowska w zakresie liczby marek oraz ich globalnej rozpoznawalności w zasadzie od dekad jest rozdzielona głównie między producentów z dwóch krajów. Państwami tymi są: Szwajcaria i Japonia. To właśnie marki wywodzące się z tych dwóch rejonów świata dominują, a tym samym bardzo często także wyznaczają trendy w całej branży, jednocześnie tworząc najbardziej pożądane i doskonałe czasomierze, które nierzadko stają się ikonami zegarmistrzostwa. Ale czy faktycznie tylko producenci z tych dwóch krajów mogą ubiegać się o kolejne tytuły i osiągnięcia w branży zegarmistrzowskiej? Przenieśmy się zatem na tzw. “Piąty Kontynent”. Do kraju bardzo odległego geograficznie od Polski, jakim jest Australia. To właśnie tam swoje przedsiębiorstwa prowadzi i nieustannie rozwija kilka rodzimych firm, mogących poszczycić się nieco innym podejściem do zegarków w zakresie ich projektowania i wytwarzania. Poznajmy top 3 marki produkujące zegarki pochodzące z Australii! 1.  ADINA WATCHES “Można je nosić nawet podczas walki z krokodylem” – tak brzmi jedno z haseł reklamowych marki, która rozpoczyna zestawienie, a jest nią ADINA Watches.
Top 3 marki zegarmistrzowskie pochodzące z… Australii!

To producent wywodzący się ze wschodniego wybrzeża Australii, z miejscowości Brisbane. ADINA Watches została założona w 1971 roku, co czyni ją jedną z najstarszych firm zegarmistrzowskich w całej Australii. 

Marka ta, podobnie jak wiele innych w tej branży, narodziła się z pasji. W tym przypadku była to pasja człowieka nazywającego się Bob Menzies, stając się równocześnie jego zrealizowanym marzeniem o stworzeniu australijskiego przedsiębiorstwa produkującego zegarki. Głównymi założeniami w zakresie tworzenia coraz to nowszych kolekcji zegarków tej marki były: wytrzymałość oraz surowe rygory, jakimi wyróżnia się australijski styl życia.

W szerokiej ofercie, jaką przedstawia ADINA Watches, prawdopodobnie każdy bez większego trudu znalazłby odpowiedni dla siebie model zegarka. Wszystkie charakteryzują się bowiem bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wspomnianą wytrzymałością. 

Zegarki dla górników, oraz zegary stojące i stołowe

W urozmaiconej ofercie tego producenta znajdują się również zegary stojące, mogące stanowić idealne uzupełnienie wystroju wnętrz w domach lub mieszkaniach. Zróżnicowanie cenowe sprawia, że firma jest jednym z liderów australijskiego zegarmistrzostwa. 

Top 3 marki zegarmistrzowskie pochodzące z… Australii!
Top 3 marki zegarmistrzowskie pochodzące z… Australii!
Top 3 marki zegarmistrzowskie pochodzące z… Australii!

Firma ADINA Watches oferuje zegarki męskie i damskie. 

Marka znana jest z wysokiej jakości wykonania i ciekawego wzornictwa oferowanych przez siebie produktów. Zaczynając od jakości użytych materiałów, po mechanizmy pochodzące od szwajcarskich producentów (min. firm ETA oraz Ronda). 

Surowy klimat Australii, oraz wymagające warunki panujące na tym terenie sprawiają, że tylko wytrzymałe, solidnie wykonane czasomierze mogą przetrwać ciężkie próby, jakim są poddawane podczas użytkowania ich na co dzień. Co ciekawe, marka ta wykonywała nawet zegarki mechaniczne przeznaczone dla górników, do pracy w kopalni.

Aktualnie firma posiada punkty sprzedaży na terenie całej Australii, oraz w sąsiadującej z nią Nowej Zelandii, jednak możliwy jest zakup także w sklepie internetowym.