ZEGAREK DLA DZIECKA: PRZYGOTUJ JE NA POWRÓT DO SZKOŁY!

Gdy podręczniki już są, zeszyty i kredki też już dawno kupione, warto pomyśleć o innych akcesoriach, które pomogą najmłodszym odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości. Własny zegarek motywuje do punktualności, a do tego jest fajnym dodatkiem do szkolnych stylizacji. Z kolei smartwatch z dodatkowymi funkcjami ułatwi dziecku organizację, a rodzicom zapewni spokojną głowę. Plusów takiego prezentu jest więc naprawdę sporo. Jak wybrać najlepszy zegarek dla dziecka? Podpowiadamy w tym wpisie!

 

Czas do szkoły, czas na zegarek dla ucznia

Druga połowa sierpnia to czas, kiedy przygotowania do szkoły ruszają pełną parą. Książki, zeszyty, plecak, buty, przybory do pisania, rysowania i zegarek. A może lepiej jednak smartwatch? Sprawdź, co wybrać!

Dlaczego warto kupić dziecku zegarek?

Zegarek to praktyczny gadżet. Jest nieocenioną pomocą w nauce odczytywania godzin, a do tego motywuje do punktualności. Przy okazji będzie też ciekawym elementem szkolnych stylizacji i pozwoli wyróżnić się spośród rówieśników. Smartwatch to rzecz jasna jeszcze więcej możliwości. Pomoże w wyszukiwaniu informacji, przypomni plan lekcji, a do tego zapewni bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Jeśli Twoje dziecko ma zegarek z modułem GPS, Ty będziesz o wiele spokojniejszy.

Czym kierować się przy wyborze zegarka dla najmłodszych? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek!

Jaki powinien być zegarek dla dziecka?

Niezależnie od tego, czy mówimy o zegarku klasycznym, czy o smartwatchu, powinien być on przede wszystkim funkcjonalny, wygodny, trwały, a także bezpieczny dla zdrowia. Na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę?

  1. Silikonowy pasek – jest lekki, wytrzymały i hipoalergiczny, dobrze dopasowuje się do nadgarstka. Jest też odporny na wodę oraz łatwy w czyszczeniu. Ewentualne zabrudzenia bez problemu usuniesz z silikonu przy użyciu wody z mydłem.
  2. Wysoka wodoszczelność koperty – dobrze, żeby była wyższa niż podstawowa. 50 metrów to gwarancja, że zegarek przetrwa nawet mocne zamoczenie w wodzie. Przy wodoszczelności 100 metrów mamy do czynienia z modelem przystosowanym do pływania.
  3. Szkło mineralne na tarczy – to jedyny słuszny wybór. Szkło mineralne jest mocne, odporne na stłuczenia, a jak wiadomo, zegarek na dziecięcym nadgarstku musi przetrwać niejeden test.

Oczywiście wygląd zegarka też ma duże znaczenie. Kolorowe paski i wskazówki czy rysunki na tarczach to akcenty, które trafiają w gusta najmłodszych. Oto kilka propozycji od marki Ice-Watch, które będą strzałem w dziesiątkę.

Zegarek dziewczęcy Ice-Watch Ice Ola Kids 014426

Ice-Watch to belgijska marka, której zegarki przekonują do siebie funkcjonalnością i pozytywnym designem. Nowoczesny, nieco kosmiczny kształt koperty, fenomenalne kolory, do tego wytrzymałe, lekkie, hipoalergiczne materiały oraz bardzo wysoka wodoszczelność (100 metrów) to wyróżniki zegarków tej marki.